epson kinomural 2023

Już jutro – 23 września, podczas 5. edycji Kinomuralu – kilkudziesięciu renomowanych twórców z całego świata zaprezentuje autorskie animacje w 6 lokalizacjach wrocławskiego Przedmieścia Odrzańskiego. Boczne, „ślepe”, ściany wybranych kamienic staną się olbrzymimi ekranami, na których pojawią się w olbrzymiej skali świetlne projekcje. W tym roku wszystkie prace wyświetlane będą z projektorów instalacyjnych 3LCD Epson.

Kinomural to unikatowy w skali Polski i świata projekt z pogranicza filmu i sztuk wizualnych – nowe medium powstałe z połączenia sztuki audiowizualnej z tkanką miejską. Już od pięciu lat, podczas jednego wrześniowego wieczoru, nawet kilkanaście tysięcy widzów podziwia gigantyczną galerię pod gołym niebem. Po raz kolejny partnerem technologicznym tego niezwykłego wydarzenia jest firma Epson – japoński producent projektorów z autorską technologią 3LCD. Podczas tegorocznego wydarzenia organizatorzy w uznaniu ich jakości postawili wykorzystać wyłącznie modele tej firmy. 10 projektorów instalacyjnych o jasnościach od 15 000 do 20 000 lumenów zapewni widzom niesamowite wrażenia wizualne.

epson kinomural 2023

Kinomural stwarza futurystyczną przestrzeń, w której wędrują widzowie – deklarują organizatorzy. Tematem tegorocznej edycji są odmienne stany świadomości. Na wrocławskie ściany trafią artystyczne interpretacje obszarów ludzkiego doświadczania rzeczywistości.

Warto zaznaczyć, że to wydarzenie będzie równocześnie okazją do zaprezentowania w działaniu dwóch egzemplarzy wyjątkowego projektora Epson EB-PU2220B. Jest to jeden z kilku najmniejszych i najlżejszych na świecie modeli instalacyjnych i eventowych o jasności 20 000 lumenów . Przy większym komforcie obsługi, jaką daje zmniejszenie gabarytów, zachowuje równocześnie wyśrubowane parametry wyświetlania obrazu 4K, jasności, kontrastu i zapewnianego przez technologię 3LCD nasycenia kolorów.

epson kinomural 2023

Dodatkowo, praca EB-PU2220B – z racji zmniejszenia poboru mocy i obciążeń związanych z transportem – jest bardziej ekologiczna, niż projektorów poprzednich generacji. Z kolei pyłoodporna konstrukcja, certyfikowana standardem IP5x, daje gwarancję niezawodności podczas pracy w plenerze, także w kurzu jaki wzbija wielotysięczna publiczność. Oprócz tego, w trakcie wieczoru animacji zobaczymy w akcji modele EB-L20000U i EB-L1755U.

„Istotnym ułatwieniem przekładającym się na prostotę, szybkość i elastyczność konfiguracji projekcji w wymagających warunkach w terenie jest fakt, że wszystkie nasze projektory użyte w trakcie wrocławskiego przedsięwzięcia – w tym flagowy EB-PU2220B – mogą korzystać z tych samych obiektywów. Rozwiązania, takie jak ELPLX02, ELPLU04, ELPLU03S, ELPLW06 i ELPLW08, są nie tylko ultrajasne, ale także doskonale oddają obraz w jakości 4K. Wyjątkowy obiektyw ELPLX02 z współczynnikiem pracy 0.35:1 i zerowym offsetem to unikatowy produkt dostępny na rynku, który umożliwia precyzyjne projekcje w najtrudniejszych warunkach” – podkreślił Norbert Gościński, CEE Pre-Sales and Business Development Manager w Epson.

epson kinomural 2023

„Epson jest od dawna partnerem technologicznym Kinomuralu, ale ten rok jest dla nas szczególny. To pierwszy raz, kiedy zdecydowaliśmy się wszystkie projekcje zrealizować na sprzęcie tego producenta. Zdecydowaliśmy się na to ze względu zarówno na klasę tych urządzeń, które sprawdziły się już wielokrotnie w wymagających warunkach, jak i dobrą współpracę, elastyczność oraz wsparcie jego zespołu” – dodała Marianna Wasik, producentka Kinomuralu

Kinomural 2023 odbędzie się 23 września 2023, godz. 19:30-22:00, wstęp wolny

Lokalizacje we Wrocławiu:
– ul. Jagiellończyka 40,
– ul. Trzebnicka 19-21,
– ul. Św. Wincentego 39a-41a,
– ul. Niemcewicza 30b oraz 27
– ul. Ołbińska 16.

Zapraszamy!