Firma Epson zaprezentowała sensacyjną nowość na rynku projektorów wysokiej jasności. Seria EB-PU2200 obejmuje, między innymi, najmniejszy na rynku projektor o jasności 20 000 lumenów ważący zaledwie 24,6 kg. Jest on o połowę lżejszy od obecnego modelu oferującego takie same parametry.

Nowa seria projektorów została zaprojektowana w oparciu o sukces wcześniejszej serii EB-L20000U. Premierowe modele wyróżnia o 70% mniejszy rozmiar i 50% waga, łatwiejsza instalacja i konfiguracja, proste serwisowanie, świetna jakość obrazu oraz zmniejszony wpływ na środowisko naturalne. Rodzina Epson PU2200 to trzy modele różniące się między sobą jasnością. Użytkownik może wybrać między wersją oferującą 13 000, 16 000 lub 20 000 lumenów. Każda z nich pracuje w rozdzielczości WUXGA, 4K, HDR. Co ciekawe, ze względu na bliźniacze wymiary nowych projektorów z modelami EB-L1755/EB-L1505UH, możliwe jest używanie tych samych ram do stackowania czy case’ów transportowych. Naturalnie nowa seria może korzystać z dokładnie tej samej gamy wymiennych obiektywów co wcześniejsze linie produktów.

Modele serii PU2200 dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych. Różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również przeznaczeniem i wyposażeniem. Wersja czarna dedykowana jest do zastosowań scenicznych, posiada mechaniczną przesłonę i złącza in/out w standardzie 3G SDI. Tych funkcjonalności pozbawiona jest wersja biała dedykowana instalacjom, przez co może być korzystniejsza cenowo. Warto zauważyć, że projektory wpisują się w filozofię „dopasuj i zapomnij” dzięki możliwości łatwej integracji z istniejącą infrastrukturą. Co więcej, fakt, że zostały one pozbawione filtrów powietrza sprawia, że są one całkowicie bezobsługowe.

FUNKCJE

Nowa seria projektorów ma wiele funkcji sprawiających, że ich instalacja jest niezwykle prosta. Należy tu wspomnieć o łatwym stackowaniu, elastyczności czy kontroli obiektywu. W prosty sposób można podwoić jasność obrazu z dwóch urządzeń, ponieważ parowanie obrazu nie wymaga użycia komputera czy specjalnego oprogramowania. Ponadto, funkcja NFC umożliwia kopiowanie danych konfiguracyjnych między urządzeniami nawet kiedy są one wyłączone. A to wszystko przy użyciu urządzeń z systemem Android lub iOS. Jak przystało na najwyższej jakości urządzenia Epson zastosował hermetyczną osłonę laserowego źródła światła oraz układu optycznego. Zapobiega to zanieczyszczeniu pyłem, zdecydowanie zwiększając trwałość. Co więcej, kluczowe podzespoły posiadają certyfikat IP5x, a dodatkową niezawodność zapewnia wydajny system chłodzenia cieczą.

PRZEZNACZENIE

Epson PU2200 to rodzina urządzeń przeznaczona do zastosowań podczas eventów, koncertów, w dużych audytoriach czy salach konferencyjnych. – Cieszymy się, mogąc przedstawić najnowszą naszą najnowszą generację ultralekkich, kompaktowych projektorów o wysokiej jasności – powiedział Norbert Gościński, CEE pre-sales & business development manager w Epson. – Jestem przekonany, że te nowe urządzenia 3LCD staną się branżowym standardem jakości i elastyczności, który nie tylko będzie redukował czas i koszty wysyłki, lecz także będzie zmniejszał wpływ na środowisko ważnego i rozwijającego się segmentu rynku projektorów o jasności 20 tys. lumenów. Jako wiodący na świecie producent projektorów, uważnie słuchaliśmy naszych klientów.  Wierzymy, że nowa seria odpowiada potrzebom rynku w zakresie bardziej kompaktowych, lżejszych, niezawodnych i wszechstronnych modeli o wysokiej jasności.