Wśród nowych urządzeń Premium Business Music Solutions marki QSC przeznaczonych do odtwarzania muzyki tła i pierwszego planu dla sklepów detalicznych, restauracji, lokali gastronomicznych i innych obiektów komercyjnych znajdziemy m.in. głośniki w konfiguracji sub/sat i końcówki mocy.

Nowa oferta głośników obejmuje zestawy głośnikowe sub/sat z serii AcousticDesign, które oferują doskonałe właściwości akustyczne w małych obudowach, co pozwala również poprawić walory estetyczne każdej instalacji. Seria obejmuje modele w konfiguracji subwoofer/satelita przeznaczone do montażu powierzchniowego (AD-S SUB i AD-SSAT), montażu sufitowego (AD-C SUB i AD-C SAT) oraz montażu podwieszanego (AD-P SUB i AD-P SAT)
Podobnie jak inne modele z serii AcousticDesign, linia SUB/SAT ma taką samą świetnie zrównoważoną charaktery-stykę brzmieniową, która idzie w parze z wyjątkową estetyką. Głośniki są wyposażone rozwiązania usprawniające ich montaż w instalacjach, dzięki czemu zminimalizowano koszty wdrożenia i uruchomienia, m.in. wbudowane wyjścia High Pass dla głośników satelitarnych, grille mocowane magnetycznie (do montażu sufitowego i głośników podwieszanych), a także rozwiązanie montażu systemowego, które zapewnia łatwy i powtarzalny montaż na ścianach (do modeli do montażu powierzchniowego).
W przypadku instalacji o większej liczbie kanałów, bardziej złożonym przetwarzaniu sygnałów lub zapotrzebowaniu na większą kontrolę systemu, projektanci mogą wykorzystać platformę Q-SYS. Dzięki temu użytkownicy końcowi mogą korzystać z kontrolerów z ekranami dotykowymi Q-SYS, najlepszego w swojej klasie przetwarzania sygnałów i możliwości wykorzystania sterowania urządzeniami wideo innych producentów.
Nowe wzmacniacze serii MP-A Zone łączą funkcjonalność wzmacniaczy muzycznych i systemów przywoławczych, zapewniając niesamowitą elastyczność przy zachowaniu wydajności klasy D, jak również przystępnej ceny i niskich kosztów utrzymania. Każdy z modeli wchodzących w skład tej serii umieszczony jest w obudowie 1RU. Seria ta obejmuje następujące modele: MP-A20V (200 W × 2 kanały), MP-A40V (200 W × 4 kanały) oraz MP-A80V (200 W × 8 kanałów).

Seria MP-A wykorzystuje technologię FlexAmp, która zapewnia każdej parze kanałów łączną moc do 400 W. Ta moc może być dostarczana tylko do jednego kanału lub też może być dzielona pomiędzy kanałami w dowolnych proporcjach. Każdy kanał może być skonfigurowany do pracy w trybie niskiej impedancji, 70 V lub 100 V, z użyciem filtru górnoprzepustowego lub bez niego.
W poprzednich numerach „AVIntegracji” przybliżyliśmy miksery wielostrefowe, estetyczne kontrolery naścienne składające się na serię, które z przedstawionymi powyżej końcówkami głośnikami stanowią uniwersalne rozwiązanie instalacyjne.
„Połączyliśmy potrzeby użytkowników w zakresie łatwości obsługi i estetyki projektu ze sprawdzoną niezawodnością i wydajnością technologii QSC w zakresie miksowania, przetwarzania i wzmacniania dźwięków w celu rozszerzenia naszej oferty muzycznej dla biznesu. Zależało nam na tym, aby wszystkie komercyjne instalacje muzyki w tle i pierwszego planu obsłużyć za pośrednictwem jednej, kompletnej i usprawnionej serii urządzeń ściśle ze sobą powiązanych” – powiedział David Fuller, Senior Director Product Development w firmie QSC.