Firma QSC prezentuje nową serię aktywnych dwudrożnych głośników QSC CP, obejmującą dwa modele: CP8 oraz CP12. Najważniejszymi zaletami nowych głośników są kompaktowa obudowa, duża wydajność, wysokiej klasy wzmacniacz oraz zaawansowany procesor DSP. Seria CP sprawdzi się doskonale w zastosowaniach instalacyjnych, a zwłaszcza w salach konferencyjnych, w których kluczowe znaczenie mają najwyższa jakość dźwięku i mobilność.

Głośniki CP zostały stworzone także z myślą o zapewnieniu dużej wydajności: są wyposażone we wzmacniacz klasy D o mocy 1000 W, wysokiej klasy przetworniki (ośmiocalowy w CP8 i dwunastocalowy w CP12) oraz procesor DSP z zaprogramowanymi presetami.
Głośniki oferują także trzy wejścia: liniowe, mikrofonowe i stereo 3,5 mm z możliwością miksu z trzech źródeł jednocześnie, dzięki czemu seria CP może pełnić funkcję kompletnego systemu PA, który można łatwo i szybko skonfigurować. Głośniki serii CP mogą być również częścią większego systemu, posłużyć jako monitor podłogowy lub jako wzmacniacz instrumentów muzycznych. Integratorzy z kolei docenią małą wagę (od 9,5 kg w przypadku CP8 do 13,7 kg w przypadku CP12), kompaktową obudowę oraz możliwość montażu do ściany lub kratownicy za pomocą opcjonalnego uchwytu. Dodatkową zaletą głośników CP jest globalna trzyletnia gwarancja, którą uzyskuje się po zarejestrowaniu produktu.
Ze względu na kompaktowy rozmiar głośniki CP są wyjątkowo lekkie i mobilne, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w szerokim zakresie zastosowań przenośnych i instalacyjnych, np. w przypadku zespołów muzycznych, szkół, instytucji publicznych czy obiektów sakralnych.
„Wysoka wydajność, najwyższa jakość i niezawodność – to charakterystyczne cechy QSC i powody, dla których miliony profesjonalistów na całym świecie zaufały tej marce. Seria CP kontynuuje tę tradycję, oferując jednocześnie wyjątkowo kompaktową obudowę i najwyższą jakość w swojej klasie” – powiedział Rafał Smoliński, Product Manager QSC w firmie Aplauz.
Głośniki są dostępne u oficjalnego dystrybutora QSC w Polsce – firmie Aplauz, oraz w partnerskich sklepach muzycznych na terenie całego kraju.