Shure MXA901 to najsmuklejszy sufitowy mikrofon matrycowy w ofercie producenta, należący do rodziny rozwiązań Microflex Advance. Dzięki możliwości automatycznego śledzenia mówcy i wbudowanym, zaawansowanym narzędziom do obróbki dźwięku, może być on używany w pełni bezobsługowo, zarówno w mniejszych, jak i dużych przestrzeniach konferencyjnych.

Shure MXA901 to rozwiązanie zamknięte w obudowie o średnicy zaledwie 34,3 cm, która może zostać zarówno zainstalowana w suficie, jak i podwieszona pod nim. Producent przygotował trzy wersje kolorystyczne: czarną, białą oraz popielatą, w kolorze naturalnego aluminium, dzięki czemu urządzenie można znakomicie dopasować do architektury wnętrza. Dodatkowo mikrofony firmy Shure można również pomalować na dowolny kolor, tak aby był on praktycznie niezauważalny w przestrzeni, w której zostanie zainstalowany.

MXA901 oferuje współpracę z każdą wiodącą platformą wideokonferencyjną na rynku, został zaopatrzony w technologię Automatic Coverage, która jest gotowa do pracy natychmiast po włączeniu, bez konieczności żadnej konfiguracji i pozwala na przechwytywanie głosu mówców w przestrzeni 6×6 metra. Dzięki temu pojedynczy mikrofon z łatwością poradzi sobie w mniejszych salach, a aby zapewnić pełne pokrycie większych przestrzeni wystarczy zainstalować kilka egzemplarzy.
Wbudowany automatyczny mikser oraz procesor IntelliMix DSP oferują takie funkcje jak usuwanie echa czy eliminacja szumów, zapewniają idealną transmisję bez uciążliwych i rozpraszających dźwięków, tak aby każda osoba znajdująca się w pomieszczeniu była znakomicie słyszana.
To wszystko sprawia, że Shure MXA901 to znakomite rozwiązanie zarówno do sal spotkań, przestrzeni do pracy współdzielonej, sal konferencyjnych czy pomieszczeń do wideokonferencji.