Seria Cinema Expansion łączy oszałamiający dźwięk z wszechstronnością i łatwością użycia. Sterowniki Premium JBL zostały zaprojektowane w celu zapewnienia maksymalnej wydajności przy minimalnych zniekształceniach. Opatentowane falowody JBL zapewniają spójne, symetryczne pokrycie. Innowacyjne funkcje upraszczają wdrażanie i obsługę, od wygodnie dostępnych połączeń po systemy montażowe, które umożliwiają konfiguracje różnych instalacji, w tym Dolby Atmos i DTS:X.

GŁOŚNIKI EKRANOWE


Głośniki ekranowe JBL 3153 i 4253 zapewniają szerokopasmowe pokrycie dźwiękiem o dyspersji 90 x 50 stopni. Zasilane są w trybie pasywnym lub biamp i posiadają wbudowane zwrotnicę i obwody zabezpieczające przetworniki. Dostępne są w dwóch wersjach. JBL 3153 zawiera jeden 15-calowy przetwornik szerokopasmowy o mocy 460 W. Przy tym zapewnia maksymalny SPL 134 dB i obejmuje pomieszczenia o głębokości do 15 metrów.

JBL 4253 bazuje na dwóch 15-calowych wooferach, o mocy 800 W. Zapewnia maksymalny SPL o wartości 138 dB i obejmuje pomieszczenia o głębokości do 25 metrów. Oba modele pracują z impedancją 4 Ω, dzięki czemu mogą być zasilane przez wzmacniacze Crown XLC. Producent wyposażył je w górne złącza wtykowe, aby uprościć okablowanie i zaoszczędzić miejsce za ekranem.

GŁOŚNIK SURROUND


Szerokopasmowy, 10-calowy, 2-drożny głośnik surround 8102 dysponuje mocą 260 W. Dyspersja wynosi 110 x 90 stopni, maksymalny SPL 125 dB a zasięg do 12 metrów. Działa przy impedancji 8 Ω, umożliwiając podłączenie wielu głośników surround do jednego kanału wzmacniacza. Szeroki zasięg 8102 i wysoka wydajność SPL zmniejsza ilość ​​potrzebnych głośników przestrzennych. Obudowa ma przednią przegrodę nachyloną pod kątem 20 stopni dla lepszego pokrycia. Producent wyposażył ją w zaciski wejściowe w obudowie, a montaż zgodny jest z uchwytami JBL QuickMount™, Omnimount® lub APC Multimount.

SUBWOOFERY


Subwoofery 3181F i 4281F bezproblemowo współpracują z głośnikami ekranowymi JBL Cinema Expansion Series i surround. Zapewniają potężne, mocne, niskie pasmo w zakresie 30–500 Hz. Pojedynczy 18-calowy przetwornik 3181F o mocy 650 W generuje maksymalny SPL o wartości 132 dB. Dwa 18-calowe woofery w 4281F o znamionowej mocy 1600 W zapewniają 139 dB szczytowy SPL. Moduły wyposażono w 4-stykowe złącza, które umożliwiają oddzielne zasilanie każdego przetwornika.

Subwoofery są umieszczone w płytkich, 15-calowych (355 mm) obudowach ze złączami na górze obudowy. Oba subwoofery działają w trybie 4 Ω, dzięki czemu można nimi sterować za pomocą Crown XLC 21300 lub dowolnego innego wzmacniacza z serii Crown XLC. Wbudowane punkty montażowe ułatwiają zawieszanie w instalacjach takich jak Dolby Atmos i DTS: X, a złącza wejściowe są zgodne z innymi głośnikami kinowymi JBL.

WZMACNIACZ


Crown XLC 21300 to najnowszy, najmocniejszy model z serii Crown XLC wysokowydajnych, konkurencyjnych cenowo profesjonalnych wzmacniaczy kinowych. Zapewnia potężną, niezawodną moc w uniwersalnym pakiecie. Połącz XLC 21300 z głośnikami JBL Cinema Expansion Series, aby stworzyć kompletne, w pełni zintegrowane rozwiązanie kinowe JBL. Dwukanałowy XLC 21300 zapewnia 1300 watów mocy znamionowej na kanał przy 4 Ω. Daje mu to możliwość zasilania subwooferów zarówno przy obciążeniu 8 Ω, jak i 4 Ω. XLC 21300 obsługuje różne tryby dla wszechstronnej konfiguracji, a wskaźniki na panelu przednim wyświetlają stan sygnału i wzmacniacza.

PROCESOR


Uzupełnij system Cinema Expansion Series o procesor kinowy JBL CPi2000, który zapewnia najwyższą jakość dźwięku. Oferuje on potężne DSP, kalibracje systemu, regulację głośności i wykrywanie błędów. Ustawienia można konfigurować za pomocą specjalnie zaprojektowanego oprogramowania GUI. CPi2000 ma wstępne ustawienia głośników JBL Cinema dla optymalizacji dźwięku i wydajności oraz łatwiejszego wdrożenia. Może również wysyłać status wzmacniacza i głośników do centralnego systemu sterowania TMS (Theater Management System).