ATEN w swojej ofercie ma wiele urządzeń ułatwiających pracę z sygnałem wideo. Jednym z nich jest prezentowany transmiter ze skalerem, umożliwiający przesyłanie wideo z dźwiękiem na znaczne odległości.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]O[/fusion_dropcap]ferowane rozwiązania AV marki ATEN cechują się niezawodnością i kompatybilnością wstecz. Oznacza to, że wybierając prezentowany nadajnik, będziesz mógł korzystać z odbiorników, które pojawią się w przyszłości. To bardzo istotna cecha przy wyborze urządzeń, które w obiekcie mają pracować wiele lat. Oczywiście niezawodność i najwyższa jakość to dewiza marki. Podobnie jest z prezentowanym nadajnikiem – co ważne, zapewni on nie tylko stabilność przesyłanego sygnału, lecz również zachowa jego jakość, nawet gdy urządzenie wejściowe (ekran lub projektor) dzieli odległość ponad 100 m.

VE2812T to nadajnik z możliwością skalowania przeznaczony do przesyłania sygnałów VGA (z sygnałem audio) i HDMI na odległość maksymalnie 100 m na standardowym kablu Cat 5e/6/6a lub modelu ATEN 2L-2910 Cat 6.
VE2812T gwarantuje niezawodną transmisję sygnałów HDMI, obsługuje 3D, Deep Color i oferuje osadzone bezstratne formaty audio HD. Nadajnik wspiera także tryb long reach, co zwiększa odległość transmisji sygnału wideo w 1080p do 150 m na pojedynczym kablu Cat 5e/6/6a lub modelu ATEN 2L-2910 Cat 6. VE2812T może pracować jako switcher, łącząc dwa źródła i transmitując je do identycznego wyjścia.
W praktyce
VE2812T powstał z myślą o salach konferencyjnych, miejscach spotkań biznesowych i placówkach edukacyjnych, gdzie wymagana jest najwyższa jakość wideo. Jego głównym zadaniem jest transmisja sygnału wideo na znaczne odległości bez straty jakości. Urządzenie jest kompatybilne z HDCP i wspiera technologię Long Reach oferowaną przez HDBaseT, zwiększając maksymalną odległość między nadajnikiem a odbiornikiem docelowym o 50 m względem standardowego połączenia. Istotną cechą VE2812T jest automatyczne wykrywanie nowo podłączonych źródeł i funkcjonowanie jako przełącznik i konwerter sygnału wraz ze skalowaniem. Nadajnik w przypadku źródeł HDMI pracuje z rozdzielczością 4K / 1080p, a w momencie podłączenia urządzenia do portu VGA z 1600 × 1200 i 1920 × 1200, spełniając tym samym dzisiejsze wymagania stawiane urządzeniom tego typu. Istotną cechą VE2812T jest to, że nie wymaga on jakichkolwiek sterowników. To w pełni niezależna, bezobsługowa jednostka z możliwością montażu w racku. Dzięki dostępności kanału transmisji szeregowej (RS-232) możemy podłączyć do nadajnika terminal odczytujący kody kreskowe czy ekran dotykowy.
Nadajnik jest kompatybilny z następującymi odbiornikami: VE1812R, VE811R, VE814AR, VE801R, VE802R, VE601R, VE901R. Producent gwarantuje, że nadajnik będzie kompatybilny z nowymi odbiornikami opartymi na HDBaseT.
Podsumowanie
Jeśli twoja instalacja wymaga przesyłania sygnału wideo na znaczne odległości i zależy tobie na najwyższej jakości i niewygórowanej cenie, to prezentowany przez nas switcher jest adresowany do ciebie. Wybierając go, otrzymasz dodatkowe funkcje, z których będziesz mógł skorzystać w swojej instalacji AV, takie jak choćby skalowanie, nie wspominając już o zaawansowanych opcjach obrazu 3D i kompatybilności z HDCP. Wszystko to otrzymujesz w niewielkim urządzeniu typu podłącz i używaj, tak aby osoby korzystające z instalacji przez ciebie zaprojektowanej mogli korzystać z niej intuicyjnie, podłączane urządzenia automatycznie zostały wykryte, a obraz z ich wyjścia pojawił się na wyświetlaczu.