Firma Epson wprowadza na rynek nowe bezprzewodowe systemy prezentacji, które eliminują opóźnienia w łączności i ułatwiają współpracę. Dzięki ELPWP10 i ELPWP20, korzystając z dowolnego urządzenia i projektora, użytkownicy mogą błyskawicznie rozpocząć wspólną pracę – wystarczy kilka kliknięć.

W związku z łagodzeniem obostrzeń dotyczących lockdownu na całym świecie oraz ponownym otwarciem wielu miejsc pracy firma Epson wprowadziła dwa systemy bezprzewodowej prezentacji do zastosowań edukacyjnych i biznesowych – ELPWP10 i ELPWP20. Oba rozwiązania umożliwiają bezprzewodowe połączenie z monitorem lub projektorem za pośrednictwem nadajników bezprzewodowych z dowolnego źródłowego laptopa/urządzenia mobilnego przy użyciu aplikacji iProjection firmy Epson lub technologii Miracast. Szyfrowanie w standardzie AES-128 zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Urządzenie ELPWP10 umożliwia bezpośrednie połączenie dowolnego urządzenia źródłowego z wybranymi projektorami laserowymi firmy Epson. Użytkownicy muszą jedynie podłączyć nadajnik bezprzewodowy do laptopów, a przy użyciu aplikacji iProjection można łączyć się także z innymi urządzeniami mobilnymi. ELPWP20 umożliwia bezpieczne przesyłanie materiałów z jakiegokolwiek urządzenia na dowolny projektor za pomocą dołączonego odbiornika bezprzewodowego. Tak jak w przypadku urządzenia ELPWP10, w tym celu wykorzystuje się nadajnik bezprzewodowy podłączany do laptopa lub innego urządzenia mobilnego przy użyciu aplikacji iProjection lub Miracast. Oba modele umożliwiają wyświetlanie materiałów z czterech różnych urządzeń jednocześnie, co znacząco ułatwia udostępnianie treści.

– Udostępnianie treści z poszczególnych urządzeń ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia wydajności we współczesnym miejscu pracy, podobnie jak możliwość współpracy i ich wyświetlania na dużym projektorze. W przypadku jednoczesnego używania wielu sprzętów źródłowych istotne znaczenie ma możliwość szybkiego i łatwego przełączania między nimi. Nasze nowe bezprzewodowe systemy prezentacji zapewniają wszystkie te funkcje w przystępnej, konkurencyjnej cenie – mówi Jakub Łapiński, account manager VI w Epson Europe. – Oba modele umożliwiają użytkownikom podłączenie do sześciu nadajników oraz wyświetlanie nawet czterech przekazów jednocześnie. Szybkie i łatwe połączenie gwarantuje efektywne zarządzanie czasem, eliminując kłopotliwe manipulowanie kablami, które zwykle opóźnia rozpoczęcie spotkania lub sesji. Zamiast tego użytkownicy mogą skupić się na prezentacji atrakcyjnych treści i udostępnianiu swoich pomysłów. Premiera tych urządzeń następuje w doskonałym momencie stopniowego wycofywania lockdownu oraz powrotu do biur i sal lekcyjnych – dodaje Łapiński.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.epson.pl