Założona w 1992 roku przez Edwarda Bąka firma zdobywa coraz większe uznanie. Nie przez przypadek oczywiście. Za jakość produktów marki Edbak odpowiada kadra składająca się z około stu dwudziestu pracowników, którzy wspierani są nowoczesnym parkiem maszynowym, a organizacja pracy jest umacniana systemem zarządzania jakością spełniającym normy ISO 9001.

[fusion_dropcap boxed=”no” boxed_radius=”” class=”” id=”” color=”#0a0304″]S[/fusion_dropcap]pecjalizująca się w systemach mocowań ekranów LED/LCD oraz projektorów firma mieszcząca się w Piotrowicach koło Lublina opracowała autorskie rozwiązania docenione na całym świecie. W jej ofercie znajdziemy również pełną gamę produktów dla digital signage – przede wszystkim totemy, infokioski oraz obudowy zewnętrzne i wewnętrzne, które są projektowane i dostosowywane do potrzeb odbiorcy końcowego na każdym etapie prac. Produkty Edbak znajdują zastosowanie w centrach handlowych, lotniskach, dworcach, metrze oraz innych miejscach użyteczności publicznej. Jest nam niezmiernie miło, że możemy przedstawić na łamach „AVIntegracji” nagrodzony w trakcie ISE2016 uchwyt do instalacji wielomonitorowych. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, jakie możliwości on niesie, zachęcamy do lektury.

Budowa
Uchwyt VWPOP65-L zaprojektowano z myślą o łatwej i szybkiej obsłudze serwisowej ekranów w wielomonitorowych instalacjach ścian wideo. Łatwy w obsłudze mechanizm wysuwny cechuje się całkowitym wysunięciem pojedynczego ekranu ze ściany, co umożliwia dostęp i prowadzenie prac serwisowych w szybki i bezpieczny sposób. Konstrukcja pozwala również precyzyjnie regulować położenie ekranu bez użycia jakichkolwiek narzędzi, a dokładnie dobrane dystanse eliminują konieczność obliczeń i pomiarów w miejscu montażu. Uchwyt uzyskał certyfikat bezpieczeństwa TÜV Rheinland, a jego walory zostały docenione w trakcie targów Integrated Systems Europe 2016 w Amsterdamie, na których to otrzymał nagrodę Best of Show, w plebiscycie wydawnictwa NewBay Media. Jury konkursowe wyróżniło VWPOP spośród wszystkich prezentowanych produktów na ISE w kategorii ścian wideo. Konkurencja była spora, w rezultacie jednak nagroda główna powędrowała do naszej rodzimej firmy.
W praktyce
Prezentowany uchwyt umożliwia niezależną, ośmiopozycyjną regulację oraz precyzyjne wyrównanie ekranów bez konieczności używania narzędzi. Pozwala to błyskawicznie konfigurować położenie ekranów, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów instalacji. Wysuwny mechanizm zapewnia wygodny dostęp serwisowy do ekranów instalowanych we wnękach i miejscach z utrudnionym dostępem. Wspomniany mechanizm możemy także zablokować, potrzebna jest do tego jedynie śruba zabezpieczająca. Da nam to pewność, że ekran nie wysunie się z uchwytu i nie uszkodzi w trakcie prac serwisowych. Otwarta konstrukcja metalowa daje integratorom pełny dostęp do okablowania, a zawarte w zestawie opaski ułatwią ich organizację. Kolejnym ułatwieniem dla specjalistów są otwory montażowe idące w parze z odpowiednio dobranymi dystansami. Tym samym producent zniwelował potrzebę wykonywania obliczeń długości kabli w miejscu montażu. Wisienką na torcie jest możliwość regulacji sprężyny wysuwanego mechanizmu, która umożliwia odpowiednie ustawienie ekranów cechujących się różną wagą i ich bezpieczne, przewidywalne wysuwanie z pełną kontrolą.
Podsumowanie
Uchwyt VWPOP65-L zasłużenie otrzymał nagrodę w trakcie ISE w zeszłym roku. Jego cechy i konstrukcja sprawiają, że sprawdzi się we wszystkich miejscach, gdzie umieszczenie ekranów ścian wideo wymaga precyzji, pełnej kontroli, a także łatwości obsługi, serwisu i uniwersalności zastosowań. Powiedzenie „dobre, bo polskie” nabiera nowego wymiaru w branży AV – nasi inżynierowie przecierają coraz nowsze szlaki, a ich konstrukcje cechują się wyjątkową jakością, którą potwierdzamy!

TEKST: Arkadiusz Kowalski, AVIntegracje