Elektrownia Powiśle to industrialne wnętrza dawnej elektrowni, tuż przy Bulwarach Wiślanych, gdzie na klientów czekają wyjątkowe marki, restauracje serwujące dania z różnych stron świata oraz Beauty Hall. W tak wyjątkowym miejscu nie mogło zabraknąć wyjątkowego systemu nagłośnieniowego. Firma Bestau, odpowiedzialna za instalacje elektroakustyczną, wybrała do tego celu urządzenia Bose Professional.

 

Integrator systemów Bestau stanął przed trudnym zadaniem. Było nim zapewnienie zarówno spójnego pokrycia dźwiękiem dla całego obiektu, jak i potężnych, elastycznych możliwości podczas wydarzeń na żywo. Elektrownia Powiśle prezentuje szalenie zróżnicowane środowisko akustyczne, z dużymi, otwartymi przestrzeniami, sztywnymi konstrukcjami stalowymi czy przeszklonymi elementami. Ponadto system nie mógł ingerować w historyczną integralność budynku. Istotne było zachowanie estetyki wizualnej Elektrowni Powiśle, a zainstalowany sprzęt audio nie mógł burzyć pożądanej atmosfery.

FOOD HALL

Sercem systemu odpowiedzialnego za Food Hall jest procesor dźwięku Bose ControlSpace EX-1280. Zarządza on głośnikami Bose ArenaMatch AM40, sześcioma ArenaMatch Utility AMU206 i ośmioma AMU105. Wszystko to zasilane jest przez wzmacniacze PowerMatch 8500N i PowerMatch 8250N.

STREFA MARKET

Strefa Market wyposażona została w 10 głośników Bose EdgeMax. Rozmieszczenie w rogach pomieszczenia zapewnia pokrycie dźwiękiem 90 i 180 stopni. Panele ścienne Dante odpowiadają za automatyczne wykrywanie sygnału. Na ich podstawie system uruchamia konfiguracje odpowiednią dla aktualnie używanej sceny — lewej, prawej lub centralnej.

BEAUTY HALL

Beauty Hall wykorzystuje 42 głośniki Bose DesignMax DM5C w specjalnie dobranych wiszących obudowach, które pasują do wystroju wnętrza. Zasilają je wzmacniacze PowerMatch 8250N i PowerShare PS604D. Plac zewnętrzny z fontannami nagłaśnia osiem głośników ArenaMatch Utility AMU206, które zapewniają szerokie i spójne pokrycie. Dystrybucja sygnału audio w całym systemie opiera się na protokole Dante, a duża ilość kontrolerów strefowych czyni instalacje niezwykle elastyczną. Podczas projektowania wykorzystano oprogramowanie Modeler, aby zapewnić pełną optymalizację tak skomplikowanego systemu.

O pełnym sukcesie tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że firma Bestau za instalacje w Elektrowni Powiśle została finalistą międzynarodowego konkursu Inavation Awards 2021 organizowanego przez „Inavate Magazine” i Integrated Systems Europe (ISE). Inavation Awards doceniają i nagradzają wybitne projekty, integrację i zarządzanie systemami AV na całym świecie, podkreślając znaczenie innowacji technologicznych dla klientów AV.

Zainteresowały cię opisane rozwiązania i wykorzystane urządzenia?
Skontaktuj się z nami - pomożemy, doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania.
mail reklama@avintegracje.pl