Tascam w swojej ofercie posiada kodery i dekodery AV-over-IP VS-R265 i VS-R264, które oferują jednoczesne kodowanie, przesyłanie, nagrywanie i dekodowanie materiału audio/wideo w rozdzielczości 4K/UHD lub Full HD przy użyciu kodeków wideo H.265/HEVC lub H.264.

Kodery i dekodery Tascam VS-R265 i VS-R246 mogą być użyte do transmisji pomiędzy sieciami korporacyjnymi i WAN lub do przesyłania na żywo do internetu oraz do automatycznego wysyłania zapisanych plików na serwer FTP w celu archiwizacji w sieci. Oba modele wykorzystują otwarte formaty i protokoły przesyłania strumieniowego i obsługują sieci dostarczania treści oraz platformy online na żywo, takie jak YouTube, Wowza, Ustream, AWS Elemental MediaLive, CloudFront i inne.

Dzięki zasilaniu przez Ethernet lub zewnętrznemu zasilaczowi 12 V, wejściu/wyjściu HDMI z embeddingiem i de-embeddingiem dźwięku oraz pełnej kontroli z RESTful API, umożliwiającej integrację z systemami automatyki i sterowania, urządzenia te są niezwykle wszechstronne. Podczas gdy wiele innych produktów albo nie oferuje profesjonalnych poziomów audio lub złączy, nie nagrywa wcale, albo nie może jednocześnie kodować i dekodować, Tascam VS-R264 i VS-R265 mają w pełni symetryczne wejścia/wyjścia audio poprzez złącza Euroblock z konfigurowalnym poziomem odniesienia dla kompatybilności z profesjonalnymi systemami audio. Zapewniono także niesymetryczne złącza stereo mini jack 3,5-mm dla kompatybilności z urządzeniami konsumenckimi.

Dwustronna komunikacja AV, przesyłanie online na żywo, bezpieczny zapis na nośniku SD i późniejsze umieszczenie na stronie internetowej, są idealne dla wydarzeń na żywo, posiedzeń rządu, prezentacji w sali konferencyjnej, koncertów, miejsc kultu, oraz do połączenia pomiędzy pomieszczeniami lub lokacjami. Kompaktowy rozmiar o szerokości połowy racka i wysokości 1U, umożliwia zamontowanie dwóch urządzeń koło siebie. Mogą być również z łatwością umieszczone na stole lub przykręcone pod półką dzięki dołączonemu uchwytowi montażowemu.