Poprzez wsparcie techniczne festiwali filmowych firma Epson pokazuje w praktyce, a nie tylko na papierze, pełnię możliwości swoich produktów. Tak też było w przypadku Octopus Film Festival, gdzie projektowy laserowe EB-L610U i EB-L615U zapewniły najwyższej jakości obraz nawet w najbardziej nietypowych lokalizacjach.

 

Na początku sierpnia w Gdańsku odbył się Octopus Film Festival, czyli jeden z najbardziej nietypowych festiwali filmowych w Polsce. To festiwal poświęcony ambitnemu kinu gatunkowemu, dla organizatorów którego kino jest przede wszystkim wspaniałym doświadczeniem i wielką przygodą. Specjalnością Octopusa są pokazy w niecodziennych miejscach. Korespondują one ze sztafażem filmu (jak „Top Gun” w hangarze lotniczym czy „The Witch” w lesie). A także Seans Ukryty, czyli pokaz, którego szczegóły do ostatniej chwili trzymane są w tajemnicy. Widzowie kupują bilet i nie wiedzą, jaki film obejrzą, ani gdzie pojadą. Publiczność ma do wyboru 46 filmów na 59 seansach, w tym 10 polskich premier, a wszystko to w 11 lokalizacjach. Octopus Film Festival nie tylko zapewnia przednią rozrywkę, ale też uczy! W tym roku po raz pierwszy zaprezentowano filmy dokumentalne opowiadające o historii kina – w tym dwa premierowo.

Od strony technicznej wydarzenie wspiera firma Epson, której projektory zostały użyte podczas pokazów filmowych. Za obsługę sprzętu odpowiedzialna była natomiast zajmująca się profesjonalnymi systemami audiowizualnymi firma Eurotrend.

EPSON EB-L610U i EB-L615U

Wśród urządzeń, które użyto w trakcie festiwalu, znalazły się najwyższej klasy projektory laserowe firmy Epson: EB-L610U i EB-L615U. Oba modele łączy obecność technologii 3LCD, która sprawia, że natężenie światła białego oraz barwnego jest jednakowe. W efekcie obraz jest wyjątkowo jasny, jednocześnie gwarantując nasycone kolory. Z kolei dzięki swoim kompaktowym rozmiarom oraz możliwości łatwej instalacji projektory pozwoliły na organizacje pokazów w najbardziej nietypowych miejscach, także bez zadaszenia. W tym roku organizatorzy kontynuowali tradycję seansu z lektorem na żywo. Drugiego dnia festiwalu można było cofnąć się do początku lat dziewięćdziesiątych, do okresu największej popularności thrillera erotycznego, by razem z Michaelem Douglasem i Sharon Stone poczuć „Nagi instynkt”. W tym wypadku Sharon Stone przemówiła jednak zmysłowym głosem Katarzyny Figury, która przeczytała na żywo dialogi do thrillera Paula Verhoevena.