Możliwość podejrzenia obrazu zdalnie z kamer monitoringu umożliwia wcześniejsze wykrycie potencjalnego zagrożenia. Niekoniecznie musi być to zagrożenie ze strony człowieka. Jeśli poszukujemy kamery tego typu, to interesujące rozwiązanie znajdziemy w ofercie marki Monacor.

Monacor EYE-02 jest bezprzewodową kamerą do rejestrowania obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy; komunikuje się przez sieć GSM, co umożliwia łatwe monitorowanie obiektu z poziomu smartfonu. Ma to również dodatkowe znaczenie, ponieważ kamera informuje użytkownika o wykryciu zagrożenia. Oprócz zarejestrowania intruza w formie wideo możliwe jest wysłanie jego zdjęcia w formie SMS-a, MMS-a czy wiadomości e-mail.
Za oświetlenie otoczenia w nocy odpowiada sześć diod IR (850 nm). Maksymalna rozdzielczość rejestracji to 640 × 480 pikseli. Kamera wyposażona została w czujniki PIR, tłuczenia szkła, obrotu i ruchu, hałasu oraz MIP (ruch na obrazie). Kamerą możemy sterować pilotem zdalnego sterowania, przez internet lub słowami kluczowymi wysyłanymi w formie SMS. Ponadto rejestruje ona dźwięk, a w zestawie, oprócz pilota, znajdziemy kartę micro-SD o pojemności 2 GB, baterię, oprogramowanie i kabel USB.