Panasonic PT-RQ50K

Panasonic zaprezentował pierwszy na świecie projektor laserowy 3-Chip DLP o jasności 50 000 lumenów z technologią SOLID SHINE i rozdzielczością True 4K. Model zaprojektowano z myślą o branży rozrywkowej i projekcjach na żywo.

PT-RQ50K łączy wysoką jasność ze stosunkowo małymi wymiarami. Dzięki temu jego instalacja jest prosta, co jest szczególnie ważne przy ograniczeniach czasowych podczas organizacji dużych imprez. Projektor oferuje takie same możliwości co użycie wielu modeli o niższej jasności, zapewniając oszczędność czasu podczas instalacji i prostą konfigurację.
Model RQ50K wyświetla obraz o jasności 50 000 lumenów z wyjątkową ostrością, w rozdzielczości 4K. Jednocześnie jest łatwym w obsłudze urządzeniem typu „all-in-one”. Dzięki oddzielnym modułom laserowo-fosforowym SOLID SHINE do odcieni czerwonych, zielonych i niebieskich projektor gwarantuje najwyższy poziom reprodukcji kolorów, wyświetlając żywe i wciągające obrazy.
– Rosnąca popularność projekcji na żywo nastawionych na zapewnienie rozrywki i niezapomnianych przeżyć były głównym czynnikiem stojącym za stworzeniem modelu RQ50K. Wysoka jasność i jakość obrazu wyświetlanego przez projektor pozwala autorom tego typu widowisk na nieograniczoną swobodę twórczą – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.
Panasonic uzyskał wysoką wydajność dzięki nowemu systemowi chłodzenia, który pozwolił na osiągnięcie dwukrotnie wyższej wydajności, zachowując równocześnie kompaktowe wymiary modelu PT-RQ32K o  jasności 30 000 lumenów, zwiększając jedynie szerokość obudowy o 20 mm, wysokość o 72 mm oraz wagę o 38 kg.
Dodatkowo hermetycznie zamknięte moduły laserowe i konstrukcja bez filtra umożliwiają do 20 000 godzin bezobsługowego działania nawet w trudnych warunkach. Ponadto zaprojektowany na nowo silnik lasera rozszerzył gamę kolorów do 114% względem modelu PT-RQ32K. Uzyskując tym samym niewiarygodnie żywe barwy. Efekt możliwy jest do osiągnięcia również za sprawą dodatkowego czerwona lasera wzmacniającego dwa, niebieskie lasery, które emitują wiązkę o różnych długościach, co zapewnia bardzo wysoką dokładność odwzorowania laserów.
Nowy projektor pozwala także na zdalny podgląd z poziomu przeglądarki oraz aplikacji Monitoring & Control Software. Funkcja ta pozwala integratorom na podgląd treści w trybie czuwania, z włączoną migawką lub gdy światło słoneczne utrudnia kontrolę obrazu. Dzięki podglądowi otrzymujemy szansę na poprawne ustawienie parametrów na linii źródło – projektor.
PT-RQ50K nie wymaga płatnej aktywacji aplikacji Geometry Manager Pro, a korekcja geometrii może odbywać się zdalnie. Dostępne układy siatki to: 2 x 2, 3 x 3, 5 x 5, 9 x 9 lub 17 x 17. Dedykowana aplikacja Smart Projector Control od teraz wspiera funkcję Near Field Communication (NFC), dzięki której sparowanie projektora ze smartphonem odbywa się błyskawicznie. Ponadto aplikacja nie tylko wyświetla menu projektora, lecz również pozwala na ustawienie ostrości wykorzystując w tym celu aparat urządzenia mobilnego.
PT-RQ50K wyposażony został w nowy panel informacyjny umieszczony na panelu bocznym tuż obok złączy, przycisków i potencjometrów ułatwiających kontrolę.
Oprócz podwójnego modułu laserowego i zapasowych wejść wideo, RQ50K posiada podwójne źródło zasilania, by zagwarantować całkowitą niezawodność. Wraz z nowym projektorem rozszerzona została oferta opcjonalnych obiektywów o współczynniku projekcji od 1.11–1.70:1 do 4.97–7.76:1, co pozwala na adaptację PT-RQ50K w dowolnej instalacji.