VSP628pro to zaawansowany, wysokiej jakości, wielofunkcyjny procesor wideo. Pełni funkcje skalera wideo, konwertera skanowania, przełącznika i transkodera. Konwertuje dowolny format sygnału wejściowego na dowolny format sygnału wyjściowego.

Procesor obsługuje szeroki zakres sygnałów wejściowych, w tym sygnały kompozytowe, komponentowe, VGA, DVI, HDMI, DisplayPort i 3G-SDI. Dla wejść DVI i SDI zapewniono wyjścia przelotowe. Dostępne jest gniazdo opcji wejściowych dla modułów dopasowanych do użytkownika, dodatkowo rozszerzając opcje sygnału o nośnik USB 2.0 i wejście 4K oprócz istniejących rodzajów sygnałów.


Wyjście jest standardowe dla DVI i HDMI – VSP62pro oferuje dwa niezależne kanały wyjściowe. Dostępne są również opcje 3G-SDI i HDBaseT, pozwalając na natywne połączenia w razie potrzeby.


VSP628pro jest jednym z najbardziej zaawansowanych i elastycznych procesorów sygnałowych dostępnych dla wielu sygnałów 2K. Zdolnym do pełnej synchronizacji dowolnego źródła wyjściowego i prawdziwego płynnego przełączania. Wszystko to dzięki funkcjom takim jak przechwytywanie LOGO, generator wzorców testowych i zarządzanie EDID,