Nowoczesne biuro, nowoczesne rozwiązania audiowizualne

Rozwiązania przeznaczone dla inteligentnego biura, w skład których wchodzą również systemy AV – nie są już dzisiaj dodatkiem do funkcjonalności przestrzeni biurowej, ale są ich podstawowym wyposażeniem.
Dobrze zaprojektowana, ergonomiczna i przyjazna pracownikowi przestrzeń biurowa, uzupełniona o skrojone na miarę rozwiązania technologiczne to nie tylko wyższy komfort pracy na co dzień. To również świadectwo atrakcyjności danego pracodawcy, co jest szczególnie istotne na rynku zorientowanym na pracownika, a także lepsze kontakty z klientami i partnerami biznesowymi oraz efektywniejsza praca grupowa i zdalna.
Doskonałym przykładem tego, w jaki sposób nowoczesne rozwiązania audiowizualne można zastosować w przestrzeni biurowej, jest nowa siedziba firmy Tesko Steel w Rybniku, w której wykonaniem systemu AV zajął się system integrator – Inter Service we współpracy z dystrybutorem, firmą Veracomp.

W głównej sali pracuje system Group 500 z zestawem kamer Director II oraz matrycą audio SoundStructure i mikrofonami sufitowymi.

Działająca od 25 lat spółka Tesko Steel specjalizuje się w przemysłowym cięciu i sprzedaży blach. Swoje produkty dostarcza do wiodących producentów sprzętu AGD, branży automotive do sektora przemysłowego w całej Europie. W ramach grupy, łącznie ze spółką zależną Tesko Steel Logistic prowadzącą działalność spedycyjno-logistyczną, zatrudnionych jest ponad 300 pracowników, a firma ma 85 własnych samochodów ciężarowych.
Jak przyznaje prezes zarządu Marek Żołubowski: – Firma Tesko Steel współpracuje bardzo ściśle ze swoją spółką-córką powołaną do życia na początku roku 2019. Dzięki flocie ciągników z ultralekkimi naczepami, możemy dostarczać towar o masie przekraczającej 26 ton, co czyni naszą firmą konkurencyjną w stosunku do innych firm przewozowych, zapewniając dostawy w systemie just in time nawet w okresie, gdy są trudności z pozyskaniem taboru samochodowego do przewożenia ładunków – dodaje prezes zarządu firmy.
To wszystko sprawia, że przedsiębiorstwo jest jednym z największych zakładów działających w Rybniku, w całości z polskim kapitałem.
– W Tesko Steel stawiamy na innowacje. Inwestujemy nie tylko w nowe linie produkcyjne i powierzchnie magazynowe. Mamy świadomość tego, że firma to przede wszystkim ludzie. Z tego względu staramy się zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki pracy, czego przykładem jest nowy budynek biurowy z salami szkoleniowo–konferencyjnymi – mówi Tomasz Niemczyk, wiceprezes ds. finansów Tesko Steel.


Uczestnicy mogą rozpocząć prezentację bez podpinania dodatkowych kabli. Taką funkcjonalność zapewniają systemy bezprzewodowej prezentacji Barco ClickShare CSE-200.

Potrzeby klienta
W 2019 roku do użytku pracowników oddano nowy budynek biurowy. Nowoczesne środowisko wymagało wdrożenia wielu udogodnień i innowacji – przede wszystkim takich, które sprzyjają kreatywnej pracy, zapewniają elastyczne wykorzystywanie powierzchni, a także pozwalają pracownikom na chwilę relaksu. Jednym z kluczowych aspektów tej inwestycji było zaprojektowanie i wyposażenie nowoczesnych sal multimedialnych. Zadanie to powierzono firmie Inter Service Rybnik, która zrealizowała je we współpracy z firmą Veracomp.
– Przedstawiciele Tesko Steel zgłosili się do nas z prośbą o przygotowanie projektu oraz wdrożenie rozwiązań audiowizualnych w salach konferencyjnych. Wspólnie z działem projektowym Veracomp opracowaliśmy koncepcję systemu, która spotkała się z pełną akceptacją ze strony klienta. Następnie inżynierowie Inter Service wykonali pełną instalację dostarczonych rozwiązań – wyjaśnia Mariusz Podleśny, właściciel Inter Service Rybnik.


W poszczególnych pomieszczeniach zastosowano wielkoformatowe monitory Samsung QB55N, QB65N, QH65H i QM 75N o przekątnych od 55 do 75 cali.

Zastosowane rozwiązania
Pracownicy Tesko Steel mogą korzystać z nowoczesnego biura, mając do dyspozycji pięć sal szkoleniowo–konferencyjnych, które wyposażono w sprzęt wiodących producentów.
Jednym z głównych założeń projektu była pełna integracja zastosowanych rozwiązań, co czyni system niezawodnym oraz intuicyjnym w obsłudze. Wystarczy, że użytkownik skorzysta z jednego czytelnego panelu kontrolnego zlokalizowanego w sali, a system zadba o dostosowanie multimediów oraz parametrów pomieszczania do określonych potrzeb użytkownika – zapewnia Dawid Filo, projektant systemów audiowizualnych, Veracomp.
Systemy sterowania Crestron to centrum zarządzania każdą z sal. Po wejściu do miejsca spotkania, użytkownicy otrzymują możliwość wyboru z panelu dotykowego opcji wideokonferencja lub prezentacja. Dzięki temu system może automatycznie ustawić odpowiednie oświetlenie, opuścić rolety w oknach i skonfigurować urządzenia audiowizualne. Uczestnicy mogą rozpocząć prezentację bez podpinania dodatkowych kabli. Możliwość taką zapewniają systemy bezprzewodowej prezentacji Barco ClickShare CSE-200. Za wyświetlanie treści multimedialnych odpowiadają rozwiązania Samsung.
W największej z sal obraz prezentowany jest na ścianie wideo zbudowanej z dziewięciu wyświetlaczy UM55H-E o przekątnej 55“ cali każdy, charakteryzujących się bardzo cienką ramką na poziomie 1,7 mm. W pozostałych pomieszczeniach zastosowano ekrany wielkoformatowe Samsung QB55N, QB65N, QH65H i QM 75N o przekątnych od 55 do 75 cali. Niezbędnym elementem wyposażenia, służącym do poprawy komunikacji i współpracy między pracownikami, partnerami i klientami są systemy wideokonferencyjne. Za wysoką jakość połączeń w Tesko Steel odpowiadają telefony konferencyjne i kamery Poly.
W głównej sali pracuje system Group 500 z zestawem kamer Director II oraz matrycą audio SoundStructure i mikrofonami sufitowymi. Do mniejszych sal zostały dostarczone telefony konferencyjne Poly RealPresence Trio 8800 z kamerami EagleEye IV USB.
Znajdujące się w salach elektroniczne flipcharty Samsung Flip to narzędzia, które usprawniają pracę nad prezentacjami i dokumentami. Wspierają kreatywność, opracowywanie nowych produktów, koncepcji czy strategii. To jedno z kluczowych urządzeń dla tej przestrzeni i dla każdej przestrzeni biurowej w ogóle.
Warto nadmienić, że Samsung Flip jest połączony również ze ścianą wideo 3 x 3. Dzięki czemu wszystkie zapiski, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, zdjęcia czy filmy mogą być natychmiast wyświetlone w wielkim formacie, ułatwiając tym samym czytelność nawet najmniejszych i najbardziej drobiazgowych danych.
Biurowiec Tesko Steel jest przykładem miejsca, w którym nowoczesny design wraz z dobrze zaprojektowanym system audiowizualnym tworzą optymalne środowisko pracy.


Znajdujące się w salach elektroniczne flipcharty Samsung Flip to narzędzia, które usprawniają pracę nad prezentacjami i dokumentami. Dzięki temu, że Samsung Flip jest połączony ze ścianą wideo 3×3, wszystkie zapiski, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, zdjęcia czy filmy mogą być natychmiast wyświetlone w wielkim formacie, ułatwiając tym samym czytelność nawet najmniejszych i najbardziej drobiazgowych danych.

Podsumowanie
Niezależnie od reprezentowanej branży, rozwiązania AV znacząco ułatwiają codzienną realizację procesów biznesowych, kontakt z klientem i współdziałanie nawet wielu pracowników znajdujących się po różnych stronach globu.
Opisywany tutaj system zainstalowano w nowej siedzibie Tesko Steel jest tego doskonałym przykładem. Po prostu system ze stali dla stali!

Firma Veracomp przygotowała również materiał wideo prezentujący opisywaną instalację.

 

Tekst: AVIntegracje
Zdjęcia: Veracomp