Instalacja AV dzisiaj praktycznie nieistnieje już bez sieci strukturalnej, rozwiązań sieciowych i transmisji IP. Tym bardziej potrzebne są odpowiednie urządzenia ułatwiające i przyspieszające wdrożenie i dające szeroką funkcjonalność w trakcie użytkowania. O tym jakie są flagowe trendy w rozwiązaniach sieciowych dla świata AV można było przekonać się odwiedzając w trakcie targów #ISE2024 stoisko firmy #NETGEAR.
Prezentowane tutaj były m.in. przełączniki sieciowe z serii AV Line teraz obsługujące również SMPTE ST 2110, co czyni je znakomitymi rozwiązaniami do Broadcastu, zapewniające wsparcie dla technologii IPMX, NDI, Dante, SRT, zaopatrzone w jeszcze więcej gotowych profili przyspieszających uruchomienie działającej instalacji, takich producentów jak: #Shure #Crestron #VisionarySolutions #AMX
Ponadto prezentowane były także nowy access point WBE758 czy router PR460X PRO ROUTER.
O tym jak popularne są rozwiązania marki NETGEAR w branży AV i jak świetnie sprawdzają się w transmisji obrazu, dźwięku czy sterowania może świadczyć fakt, że przełączniki i osprzęt z logo producenta w trakcie tegorocznych Targów pracował, aż na 150 stoiskach!