Biorąc pod uwagę reputację obu tych marek, partnerstwo to było niezwykle wyczekiwane i pożądane w branży i jest więcej niż pewne, że przyniesie wiele nowych możliwości, zarówno z punktu widzenia integracji ekosystemu, jak i sprzedaży i marketingu.

W ramach tego programu marki Shure i Q-SYS ściśle współpracują nad stworzeniem gotowych do wprowadzenia na rynek rozwiązań sprzętowych i programowych, które płynnie integrują się z zarządzaną w chmurze platformą audio, wideo i sterowania Q-SYS.

Oznacza to:
– Poprawioną kompatybilność i interoperacyjność dzięki rozwojowi i certyfikacji wielu wtyczek Q-SYS.
– Zintegrowanie sterowania sprzętem audio Shure bezpośrednio z platformy Q-SYS Designer Asset Manager.
– Unikalne możliwości oraz głębszą integrację techniczną z innymi wiodącymi systemami AV i UC dla zapewnienia jeszcze lepszych wrażeń.

W ramach uczestnictwa firmy Shure w programie partnerskim Q-SYS Technology Partner Program, Q-SYS w pełni przetestował i zatwierdził obecną wersję wtyczki MXA920 Ceiling Array Microphone i odznaczył plakietką Q-SYS Certified.

Dzięki tej certyfikacji wtyczka sterująca MXA920 jest teraz dostępna do pobrania za pośrednictwem platformy Q-SYS Designer Asset Manager. Od teraz można również używać MXA920 jako części systemu sterowania kamerami Q-SYS bez konieczności stosowania dodatkowej wtyczki. Shure MXA920 można wybrać w ramach wtyczki Q-SYS Automatic Camera Preset Recall (ACPR). Ta aktualizacja wykorzystuje automatyczny tryb pokrycia MXA920 i ciągi poleceń pozycji mówcy, aby zapewnić dokładne dane wtyczce ACPR.

Marka Shure aktywnie pracuje nad dodatkowymi wtyczkami Q-SYS, które będą obsługiwać rozszerzoną część linii mikrofonów matrycowych MXA i innych produktów z serii Microflex Ecosystem.