Zestawy konferencyjne Biamp ceryfikowane przez Microsoft Teams www.avintegracje.pl

Biamp, wiodący dostawca profesjonalnych rozwiązań audiowizualnych, poinformował, że cztery nowe zestawy dedykowane do sal konferencyjnych otrzymały certyfikat Microsoft Teams. Klienci mogą korzystać z kompletnych rozwiązań audio Biamp w salach konferencyjnych gdzie wykorzystywana jest technologia Microsoft Teams Rooms. Każdy zestaw zawiera mikrofony Parlé z technologią Beamtracking do montażu na blacie lub w suficie, a także urządzenia niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości dźwięku w salach konferencyjnych wyposażonych w system Teams Rooms. Instalacja nie wymaga dużej ilości okablowania, a system automatycznie konfiguruje się podczas instalacji dopasowując się do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu.

“Nowe zestawy Biamp certyfikowane przez Microsoft Teams pozwalają użytkownikom cieszyć się niezwykłą jakością dźwięku. Biamp spełnia rygorystyczne wymagania, jakie firma Microsoft stawia dostawcom rozwiązań audio w zakresie kompatybilności z Teams Rooms i wydajności “, mówi Joe Andrulis, Wiceprezes Wykonawczy w Dziale Rozwoju Korporacyjnego Biamp. “Rozwiązania Biamp sprawiają, że komunikacja  jest szybsza i bardziej efektywna niż kiedykolwiek wcześniej, nawet w wymagających pomieszczeniach”.
www.avintegracje.pl
Nowe zestawy Biamp certyfikowane przez Microsoft Teams oferują klientom zalety, które wykraczają daleko poza najwyższej jakości dźwięk. Każdy zestaw oferuje automatyczny system instalacji  i konfiguracji, co jest możliwe dzięki pełnej kompatybilności produktów Biamp, jak również dzięki minimalnym wymaganiom dotyczącym okablowania, automatyczną korekcją itp.
Zestawy zawierają narzędzia pozwalające na ich konfigurację w pomieszczeniu – integratorzy nie muszą nawet korzystać z oprogramowania Tesira®. To rozwiązanie typu plug-and-play, dzięki któremu integrator oszczędza czas i pieniądze. Podczas instalacji jako okablowanie wykorzystywana jest skrętka komputerowa, co umożliwia podłączenie systemu osobom, które nie miały wcześniej doświadczeń z instalacjami audio.
“Pomieszczenia Microsoft Teams muszą być łatwe w konfiguracji i zapewniać najlepsze możliwe wrażenia dźwiękowe osobom przebywającym w pomieszczeniu i pracującym zdalnie”, mówi Albert Kooiman, dyrektor ds. inżynierii i certyfikacji partnerów Microsoft Teams, Microsoft Corp. “Zestawy Biamp, obecnie certyfikowane przez Microsoft Teams, oferują naszym klientom kompletny ekosystem dla różnych przestrzeni”.
Mikrofony Parlé wykorzystują opatentowaną technologię Beamtracking i inteligentnie podążają za rozmówcami miksując sygnały i umożliwiając uczestnikom zdalnym pełne uczestnictwo w spotkaniu.
Nowe zestawy są dedykowane do pomieszczeń o średnim i dużym metrażu. Każdy zestaw składa się z urządzeń TesiraFORTÉ® DSP, TesiraCONNECT, Tesira EX-UBT i odpowiedniej ilości mikrofonów Parlé oraz zestawów głośnikowych Desono C-IC6 i wzmacniaczy PoE. Do zestawów dołączone są akcesoria i okablowanie.
Więcej informacji o zestawach Biamp certyfikowanych przez Microsoft dostępnych jest na stronie: www.biamp.com/microsoft