Wysoka jasność, natywna rozdzielczość 4K i laserowe źródło światła RGB sprawiają, że nowe projektory BARCO XDM i XDX są jednymi z najnowocześniejszych na rynku.

XDM-4K25 może pochwalić się jasnością 25 000 lumenów, a XDX-4K40 – 40 000 lumenów. Zastosowane w nich źródła światła zapewniają 40 000 godzin pracy. Oba oferują natywną rozdzielczość 4K (4096×2160) oraz technologie takie jak CLO i Active Image Management, gwarantując najwyższej jakości obraz. Przeznaczone są do tematycznych aplikacji rozrywkowych, które wykorzystują wyższą rozdzielczość i wydajność kolorów, tworząc efekty WOW, które na odbiorcach robią największe wrażenie.

Projektory XDM i XDX zostały zaprojektowane z myślą o priorytetach właściciela/operatora. Zapewniają niezmiennie wysoką wydajność przez długi czas przy minimalnych pracach konserwacyjnych i serwisowych. A jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego, projektory mają łatwe, szybkie do wymiany moduły. Dzięki temu serwis odbywa się na miejscu przez przeszkolonego technika. Nawet w samym źródle światła laserowego RGB poszczególne „płytki laserowe” można wymieniać. Oznacza to, że ​​konserwacja jest zarówno prosta, jak i opłacalna.

Użytkownik może zarządzać projektorami za pośrednictwem opartej na chmurze platformy firmy Barco. Umożliwia ona zdalne monitorowanie stanu, co gwarantuje nieprzerwany czas pracy 24/7 i zwiększa niezawodność instalacji. Zastosowana konstrukcja chłodzenia i filtracji powietrza obniża poziom hałasu do zaledwie 50 dB.